У разі невиконання боржником рішення, приватний виконавець має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за кордон.

Закон України “Про виконавче провадження”

пункт 18 частини 3 статті 18:

Виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника – фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Інструкція з організації примусового виконання рішень

пункт 1 розділу XIII. Обмеження у праві виїзду за межі України та заборона в’їзду в Україну:

У разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, що відповідно до Закону підлягає примусовому виконанню, питання про тимчасове обмеження боржника – фізичної особи у праві виїзду за межі України вирішує суд, за місцем виконання відповідного рішення, за поданням державного або приватного виконавця.

Обмеження у праві виїзду за кордон знімаються на підставі постанови виконавця.

Інструкція з організації примусового виконання рішень

пункт 4 розділу XIII. Обмеження у праві виїзду за межі України та заборона в’їзду в Україну:

Тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України особи знімається у разі винесення виконавцем постанови про:

закінчення виконавчого провадження на підставі пунктів 1-35-79-121415 частини першої статті 39 Закону;

скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України – у разі погашення заборгованості зі сплати періодичних платежів у повному обсязі.

Також, підстави обмеження громадянина у праві виїзду за кордон містить Закон України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в
Україну громадян України”.

Закон України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в
Україну громадян України”

пункт 5 частини 1 статті 6:

Право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, коли він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, – до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів