9 серпня за сприяння Проєкту ЄС «Право-Justice» пройшов онлайн-захід

Сьогодні, 09.08.2022 року за сприяння Проєкту ЄС «Право-Justice» пройшов онлайн-захід, на якому представники Chambre nationale des commissaires de justice – Жан-Люк Бурдьє та Сільвен Дороль розповіли про законодавчі на практичні особливості посвідчення судовими виконавцями фактів у Франції. 

«У Франції судові виконавці уповноважені державою здійснювати фіксацію фактів та складати акти, що мають доказове значення. Для нас цей напрям діяльності, з огляду на повномасштабну агресію проти України, наслідком якої стали тисячі руйнувань, набув особливого значення. Вважаю, що в умовах воєнного стану варто задіяти українських приватних виконавців в роботу по фіксації фактів. Таке розширення повноважень приватних виконавців дозволить багатьом представникам нашої професії зберегти діяльність під час війни і водночас стане в нагоді громадянам і бізнесу», – сказав у вітальному слові Голова Асоціація приватних виконавців України Віталій Чепурний. 

«В сьогоднішніх умовах надзвичайно важливим є не лише забезпечити своєчасне і ефективне виконання судових рішень, а й надати додаткові інструменти приватним правовим професіям в Україні, щоб відповідати викликам сьогодення», – зазначила Ірина Жаронкіна, ключовий національний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice», звертаючись з вітальним словом до учасників вебінаруУ свою чергу Президент Національної палати судових виконавців Французької Республіки Бенуа Сантуар звернувся до українських колег і сказав, що судові виконавці Франції і надалі готові ділитись своїми успішними кейсами щодо фіксації фактів та допомагати приватним виконавцям України у набутті нових умінь у разі розширення повноважень.

«Хочу наголосити, що Національна палата судових виконавців Французької Республіки буде разом з вами. Ми готові супроводжувати вас у розширенні повноважень щодо встановлення фактів, допомагати у рамках реорганізації внутрішніх процесів», – сказав Бенуа Сантуар.  
В ході заходу французькі виконавці розповіли, яким чином відбувається посвідчення фактів в їхній країні, про особливості правового регулювання, а також представили  реальні кейси посвідчення різних типів фактів.

Сьогодні у Франції діє близько 3000 виконавців, які здійснюють мільйон посвідчень фактів на рік.