26 серпня 2022 за підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» відбудалась V Щорічна міжнародна конференція приватних виконавців в м. Одеса.

Сьогодні 26.08.2022 року відбулася конференція на тему «Виконавче провадження в умовах воєнного стану».

Конференція пройшла у форматі двох секцій:

«Констатація факту»: огляд світового досвіду (зокрема, посвідчення фактів виконавцями у Франції, Литві, Польщі, Молдові) та дискусія щодо уповноваження приватних виконавців України посвідчувати факти та складати акти, що матимуть доказове значення.

Виконання рішень під час воєнного стану: особливості звернення стягнення на майно, його вилучення та реалізація; проблемні питання примусового виконання на тимчасово окупованій території; аналіз останніх законодавчих змін у сфері примусового виконання.

Доповідь приватного виконавця виконавчого округу м. Києва, к.ю.н. Андрія Авторгова стосувалася законодавчих змін, запроваджених під час та на час воєнного стану.

«Безперечно, бажання мінімізувати наслідки військової агресії для громадян шляхом тимчасового відстрочення заходів примусового виконання судових рішень є цілком виправданим. Разом з тим, має бути дотриманий справедливий баланс між інтересами обох сторін, адже стягувачем не завжди є банк або фінансова компанія, їм може бути і громадянин, який саме в цей час як ніколи потребує заборгованих коштів.

Саме тому потрібно дуже зважено підходити до питання введення нових мораторіїв або заборон на виконання» – зазначив доповідач».